Tere tulemast Rahvusvaheliste suhete blogi, mida peab TLÜ Riigiteaduste rahvusvaheliste suhete valdkond.
Welcome to the international relations' blog run by Tallinn University IR people

Friday, April 15, 2011

Egiptuse revolutsioon (vana)

Korjan vanu linke kokku ja taaskord mõnusaid pilte. Siin on veebruaris Guardianis olnud pildid Egiptuse protestidest.

Pildid

Detroit

See ei ole otseselt rahvusvaheliste suhetega seotud, aga on hea link ja iseloomustab USA olukorda. Ühest küljest näeme me "maailma võimsamat riiki," aga teisest küljest on peidus lagunev ja maha jäetud maa. Detroit oli autoehituse meka, kus raha oli palju ja elu oli võimas. Siis koliti tehased Detroitist välja (üldiselt ka riigist, majanduslikel põhjustel) ja kadusid töökohad, inimesed jne...

Muuseas, Michael Moore tegi oma esimese filmi ka autotööstusest. Tema viha General Motorsi vastu oli selle filmi teema ning põhjus seisnes USA väikelinna (Flint, Michigan) allakäigus peale seda kui tehas kinni pandi. Sealt edasi siis teised filmid, siis Columbine, Fahrenheit 9/11 jne.

Aga link Detroiti piltidele on siin.

Wednesday, April 13, 2011

Inimõigused Hiinas

Guardian on teinud taaskord kena interaktiivse mänguasja. Sel korral on teemaks inimõiguslased Hiinas, peamiselt siis need, kes on kadunud.

Aprilli alguses kadus Pekingi lennujaamas (arreteeriti, nüüd on kadunud) Ai Weiwei, kes on rahvusvaheliselt tuntud kunstnik ja võtab sõna ka inimõiguste teemal. Kus ta nüüd on, ei tea.

Temast ja teistest saab lugeda siit.

Bieberi diplomaatia

Ei saa olla ju blogi, kus ei mainita Justin Bieberit. Aga see näitab suhteliselt selgelt, et rahvusvaheliste suhete mõjutamine on juba ammu liikunud riikidelt ja nende juhtidelt tavainimeste kätte. Kui Bieberit tavainimeseks saab pidada.

JERUSALEM — The teenage pop idol Justin Bieber became embroiled in a diplomatic imbroglio on Tuesday when it emerged that plans for a meeting between the singer and Prime Minister Benjamin Netanyahu of Israel had been called off, with the sides differing over why.

Link artiklile siin

Tuesday, April 12, 2011

Karl Marx

Kuna me rääkisime RSA loengus Marxist, tuli meelde, et olen soovitanud ka varem ühte loengut. See on pigem selline telesaade, aga väga informatiivne. Teemaks on erinevad elulood (kuna saatejuht on vasakpoolne, on valitud ka vastavad elud, aga faktid on kontrollitud), lingin siis Marxi esimese osa. Kes tahab, siis neid loenguid peaks saama ka plaadil osta või vähemalt kuskilt ikka saab.

Marx, I osa. Teised leiab sealt kõrvalt.

Wednesday, April 6, 2011

Egiptuse revolutsioon

Tedtalks, Tedx jne on fantastilised loengusarjad, mis võtavad suhteliselt lihtsalt kokku keerulised asjad. Panen siia üles mõned asjad, mis meie teema jaoks olulised on. Esiteks ülevaade Egiptuse revolutsioonist.

Sunday, April 3, 2011

Mehhikost ja narkosõjast

Jätkates Ladina-Ameerika teemadel pikem uudis Mehhiko narkokaubanduse kohta. Põhiline teema on seotud sellega, kuidas narkokartellid imbuvad finantsärisse ning kuidas piirid legaalse ja illegaalse vahel hägustuvad.

Guardiani link

Peruu

Oleme mitmes aines rääkinud Lõuna-Ameerika poliitikast ning sellest, kuidas mitmes riigis populistid võimul on.

Economist kirjutab Peruu presidendivalimistest.

Saturday, April 2, 2011

Mõtisklusi Venemaast

Heiko Pääbo on tark ja asjalik noormees. Vabal ajal õpetab TÜs tudengeid ja kaitses hiljuti oma doktorikraadi.

Siin on tema analüüs Venemaa ja mälupoliitika teemadel.

Sissejuhatav lõik:
Tartu Ülikooli Ida-Euroopa ja Venemaa uuringute lektor Heiko Pääbo kirjutab, et kuigi kollektiivne mälu on pidevas muutumises, on selle kujundamine väga keerukas protsess. Tihti võib poliitiline eliit rakendada mälupoliitilise teema oma poliitiliste eesmärkide ette.